Święta Bożego Narodzenia – dla wielu osób to najpiękniejszy czas w ciągu roku, a jednocześnie nie lada wyzwanie, szczególnie w czasie pandemii. Zastanówmy się, jak umilić sobie czas przygotowań i sprawić, że poczujemy prawdziwego ducha świąt, mimo niekorzystnych okoliczności.

Przedstawiamy 10 pomysłów na wprowadzenie do Twojego domu świątecznej atmosfery. Może się zainspirujesz?

  1. Nawet, jeśli jesteś dorosła/y, napisz list do Świętego Mikołaja lub Dzieciątka. Gdyby wszystko było możliwe, co chciał(a)byś dostać? O czym marzysz? (Podpowiadamy: to mogą być zarówno realne i materialne marzenia, jak i bardziej abstrakcyjne prośby). Opisz, czego pragniesz, aby otaczający Cię świat stał się lepszy.
  2. Pieczenie pierniczków – to zawsze się sprawdza! Magia świąt przenika cały dom wraz z zapachem ciasteczek i korzennych przypraw. Możesz dekorować je wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi – cudowny przepis na magiczny wieczór gotowy.
  3. A może czekolada na gorąco z piernikowymi przyprawami i piankami? Oprócz wspaniałego smaku czekolada posiada również właściwości prozdrowotne, dodaje energii i likwiduje zmęczenie, leczy apatię oraz ma właściwości odmładzające.
  4. Własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne to pełna uroku klasyka. Choćby kilka kartek pisanych od serca, z myślą o osobach, które je dostaną, może być cenniejszych od kilkudziesięciu rozesłanych w „łańcuszku” smsów. Możesz również własnoręcznie przygotować kartkę elektroniczną, korzystając z darmowych portali graficznych np. Canva.
  5. Przygotuj swój unikalny kalendarz adwentowy i zamiast czekoladek schowaj w okienkach zadania na kolejne dni lub przesłania, serdeczne słowa dla bliskich. Umilisz im dni pełne stresu i nadasz im nowego, pozytywnego wymiaru.
  6. Ozdoby choinkowe z recyclingu. Zamiast kupować nowe ozdoby choinkowe, przygotuj je własnoręcznie z tego, co masz w domu. Kolorowy papier, plastikowa butelka, karton po jajkach, plasterki pomarańczy czy szyszki mogą stać się wspaniałą ozdobą choinki – mnóstwo inspiracji znajdziesz w Internecie.
  7. Odbieramy świat przez zmysły – zapach świąt je rozbudzi! Zapal pachnącą świeczkę, napal w kominku (jeżeli go posiadasz) i oddaj się na chwilę przyjemności odpoczywania. Podaruj sobie chwilę relaksu, dzięki której odzyskasz harmonię i spokój.
  8. Zadbaj o otoczenie. Święta kojarzą się ze wspaniałymi ozdobami domów (całych posesji) i mieszkań. Migające, kolorowe lampki czy sztuczny śnieg na oknie doskonale poprawi Ci nastrój, zachwycając swoim urokiem po zmroku.
  9. Last Christmas, All I want for Christmas is you czy Christmas time, to najpopularniejsze piosenki na święta od lat. Być może niektórych z nich nie możesz już słuchać, ale z całą pewnością bywają takie, które wprawiają cię w świąteczny nastrój. Może poszukaj jakiejś nowej piosenki, którą polubisz i która stanie się ikoną Twoich świąt?
  10. Choć kina są zamknięte, nadal można oglądać filmy w świątecznym duchu! Kevin sam w domu, Holiday, To właśnie miłość czy też polskie Listy do M. to świąteczne hity. Pamiętaj, że liczy się przesłanie! Lekka fabuła, pełna ciepłych relacji i zabawnych sytuacji może pomóc nabrać oddechu i odpocząć od wyzwań (zwłaszcza pandemicznej) codzienności. Pewnie dlatego te filmy nigdy się nie nudzą!

Zespół Centrum Medycznego Na Rudzkiej składa najserdeczniejsze życzenia wielu radosnych chwil z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech rok 2021 upływa w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności.
Do siego Roku!