Nasi specjaliści

Poznaj specjalistów Centrum Medycznego Na Rudzkiej w Rybniku!

Specjaliści Centrum Medycznego „Na Rudzkiej”.

dr n. med. Grzegorz Słomian - lekarz onkolog

Ordynator Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku, specjalista chorób wewnętrznych, onkologii klinicznej i medycyny paliatywnej. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej, Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej oraz europejskiego stowarzyszenia European Society of Medical Oncology. Wiceprzewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologii. Uczestnik wielu konferencji i sympozjów naukowych.

dr n. med. Jacek Kabut - lekarz onkolog

Specjalista chorób wewnętrznych i onkologii klinicznej. Asystent Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej oraz Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej. Uczestnik wielu konferencji i sympozjów naukowych.

lek. Dominika Duda-Pyszny - lekarz kardiolog

Lekarz Oddziału Kardiologii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W trakcie specjalizacji z kardiologii. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Prywatnie szczęśliwa żona i matka.

lek. Tomasz Kampik - lekarz kardiolog

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista nefrolog, specjalista kardiolog.
Asystent Oddziału Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku.

lek. Monika Wieczorek - lekarz hematolog

Specjalista chorób wewnętrznych, hematolog. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pracowała w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach, obecnie zatrudniona na Oddziale Onkologii z Pododdziałem Hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

dr n. społ. Marta Banout - psycholog

Psycholożka, doktorka nauk społecznych, certyfikowana terapeutka Terapii Simontonowskiej (www.simonton.pl), edukatorka seksualna, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 1060). Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Na co dzień pracuje w Centrum Medycznym „Na Rudzkiej” oraz w centrum terapeutycznym „Konkret” w Gliwicach. Ukończyła kursy Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialogu Motywującego, TEAM CBT level 1, szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej osobom LGBTQ+ oraz dotyczące śmierci i żałoby. Jest autorką artykułów (m.in. w czasopismach „Psychologia w praktyce” i „Charaktery”); bierze udział w projektach społecznych (m.in. www.nieobrazsieale.pl); prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych (dotyczące m. in. komunikacji, higieny zdrowia psychicznego, stresu i profilaktyki zdrowotnej).

mgr Elżbieta Kisała - psycholog

Magister psychologii, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na co dzień pracuje w NZOZ Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Zawodowo zajmuje się poradnictwem psychologicznym i psychoterapią osób dorosłych z problemem nadużywania alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz psychoterapią członków ich rodzin.

lek. Joanna Kłosowska-Holona - diagnostyka obrazowa

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, asystent Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku.

lek. Robert Sierny - diagnostyka obrazowa

Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej, asystent Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku.

Umów wizytę!