Centrum Medyczne Na Rudzkiej w Rybniku serdecznie zaprasza na badania!

Zadbaj o swoje zdrowie!  Przebadaj się w ramach profilaktyki! Profilaktyka zdrowotna pomaga zapobiegać poważnym chorobom oraz ułatwia ich wczesne wykrycie i leczenie.

W naszym Centrum Medycznym można wykonać następujące badania:

– badanie USG

jamy brzusznej,

układu moczowego i jąder,

szyi,

ślinianek,

tarczycy,

serca,

piersi.

– badanie EKG

Badania wykonujemy za pomocą nowoczesnego i wysokiej klasy aparatu ultrasonograficznego firmy Philips.

– badania endoskopowe (gastroskopia i kolonoskopia)

Podczas badania endoskopowego możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego. Zabiegi mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym.

Do Państwa dyspozycji dostępni są lekarze specjaliści:

– lekarz onkolog,

– lekarz kardiolog,

– lekarz gastroenterolog,

– lekarz hematolog,

– psycholog.

Zabiegi i terapie w Centrum Medycznym Na Rudzkiej:

– Hipertermia – metoda wspomagająca leczenie nowotworów polegająca na doprowadzeniu do podwyższonej temperatury ciała (od 38 do maksymalnie 42 stopni Celsjusza), czego wynikiem jest uszkodzenie komórki nowotworowej poprzez zniszczenie struktur białkowych, co doprowadza m.in. do zmniejszenia masy guza. Wysoka temperatura działa również aktywująco na układ immunologiczny, stymulując reakcje odpornościowe organizmu.

– Terapia Simontonowska – jest spójnym programem składającym się z metod i technik poznawczo-behawioralnych o dowiedzionej skuteczności.

Jest to terapia oparta na teorii uczenia się – wychodzi z założenia, że wielu (jeśli nie większość) pacjentów onkologicznych posiada niezdrowe przekonania i postawy wobec choroby nowotworowej oraz jej leczenia, które powodują wysoki poziom stresu. Formułowanie zdrowych przekonań i postaw wobec leczenia oraz budowanie nadziei pacjenta jest głównym celem interwencji terapeutycznej. Częścią interwencji w TS jest również modyfikacja stylu życia na zdrowszy w celu zmniejszenia ryzyka nawrotu nowotworu oraz szeroko pojętej profilaktyki.

Jak można zapisać się na wizytę w Centrum Medycznym Na Rudzkiej?

Zapisy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem telefonu 507 030 501. Zapraszamy do Rybnika na Rudzką 88.

Umów się na dogodny termin i zadbaj o swoje zdrowie!