Podczas pandemii wiele osób zastanawia się:

Czy umówić się na konsultację u lekarza?

Czy kontynuować dotychczasowe terapie?

Odpowiedź na te pytania nie jest jednoznaczna i za każdym razem lekarz wraz z pacjentem podejmuje indywidualną decyzję dotyczącą częstotliwości i charakteru wizyt.

Co zrobić, aby ustalić, czy wizyta jest konieczna?

Pacjenci, u których utrzymują się niepokojące objawy, nie powinni zwlekać z terminem udania się do lekarza. Brak działań w kierunku diagnozy lub brak podjęcia dalszego leczenia mogą prowadzić do rozwoju choroby.  Dlatego zachęcamy do wykonania telefonu w celu ustalenia trybu postępowania – o sposobie leczenia danego pacjenta decyduje lekarz.

Jakie środki bezpieczeństwa są stosowane w Centrum Medycznym?

W naszym Centrum Medycznym stworzyliśmy warunki najbardziej przyjazne i komfortowe podczas wizyt – zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Kameralne warunki, terminy wizyt nie powodujące kolejek to stałe elementy naszej pracy. Pomieszczenia są systematycznie wietrzone i dezynfekowane, a podczas standardowej obsługi stosowane są procedury i środki bezpieczeństwa. W poczekalni do dyspozycji pacjentów jest również płyn do dezynfekcji rąk.

Co z kolejkami?

Podejmujemy wszelkie działania, aby unikać kolejek. Umawiamy wizyty w taki sposób, aby zminimalizować konieczność spotykania się osób w poczekalni. Duże znaczenie w tym procesie ma punktualność przybycia pacjentów na wizytę, dlatego prosimy o dotrzymywanie wyznaczonych przez recepcjonistkę godzin, a w przypadku spotkania innego pacjenta, zachowanie 2 metrowej odległości. W obecnym czasie prosimy również o wchodzenie do poradni bez osoby towarzyszącej.

Jak można umówić się na wizytę lekarską?

Terminy wizyt lekarskich są ustalane telefonicznie pod numerem telefonu: 507 030 501.

Jak należy przygotować się do wizyty u lekarza?

Jeżeli pragną Państwo przygotować się do wizyty u lekarza, należy zebrać odpowiednią dokumentację i spis przyjmowanych leków. Bardzo ważna jest również w obecnym czasie higiena. Dlatego zachęcamy do szczególnego zadbania o środki czystości, maseczkę i rękawiczki ochronne.

Jakie środki bezpieczeństwa są stosowane podczas wizyty?

Po przybyciu do Centrum Medycznego prosimy o dezynfekcję rąk. Recepcjonistka przeprowadzi również wywiad pod kątem objawów COVID-19 oraz zmierzy temperaturę. Nie trzeba obawiać się dotykania klamki lub siadania na krzesłach, ponieważ po każdej wizycie są  one dezynfekowane. Nasz personel medyczny przestrzega rygorystycznych norm bezpieczeństwa.  Po zakończonej wizycie zalecamy użycia karty płatniczej jako formy płatności.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania zachęcamy do kontaktu telefonicznego!